Studio Netting

Et lite byrå med store muskler

Studio Netting er et kreativt digitalt studio

Vi er gode på visuell kommunikasjon, brukervennlighet og koding av nettløsninger. Vår kjernekompetanse er grafisk design, interaksjons­design og front-end utvikling.

Kompetanse

Vi brenner for å løse problemer og å lage gode brukeropplevelser.

Vi er med hele veien fra idé til ferdig produkt. Løsningene vi lager har en sterk identitet og skaper verdifulle brukeropplevelser.

Vi hjelper gjerne med:

  • Utforming av logo og designprofil
  • Konsept og utforming av kampanjer
  • Design og utvikling av skreddersydd nettside eller nettbutikk
  • Tekstarbeid
  • Hosting og vedlikehold av nettløsning

Vi er skikkelig gode på:

  • Konseptutvikling
  • Grafisk design
  • Illustrasjon
  • Interaksjonsdesign og UX-design
  • Tekst og innhold
  • Kode
  • WordPress

Kunder og prosjekter

Her er noen av prosjektene som gjør at vi klapper oss selv på skulderen:

Vi har også jobbet med:

  • Atea
  • Kulturrådet
  • Musikkhøgskolen
  • Norsk Bibliotekforening
  • Barne-, ungdom- og familiedirektoratet
  • NIKU (Norsk institutt for kulturminneforskning)
  • Norsk landbrukssamvirke
  • Norad
  • Verket Interiør
  • Den Norske Turistforening
  • LO
  • Nordea
  • Sparebank 1
  • Statens Vegvesen
  • Statens Arbeidsmiljøinstitutt
  • Tankesmien Agenda
  • Manifest Tankesmie
  • Sabima (Samarbeidsrådet for biologisk mangfold)
  • Skeiv Ungdom
  • Norges Speiderforbund

Folk

Kristin Kokkersvold
Daglig leder, interaksjonsdesigner og partner
kristin@studionetting.no

Ida Kokkersvold
Grafisk designer, frontend-utvikler og partner
ida@studionetting.no

Emely Bakke
Grafisk designer, illustratør og frontend-utvikler
emely@studionetting.no

Trine Færaas
Webutvikler og interaksjonsdesigner
trine@studionetting.no

Alexandra Gargano
Kontorleder
alexandra@studionetting.no

Edvin Myrén Petterson
Junior grafisk designer og frontend-utvikler
edvin@studionetting.no

Mats Åsbu Jacobsen
Interaksjonsdesigner og frontend-utvikler
mats@studionetting.no

Espen Nørvåg Slapgård
Innholdsrådgiver
espen@studionetting.no

Bulmer 🐶
Sjef for kos

Marve Beelzebub 🐱
Trainee